Ikoninė Austrijos vyninė „BRUNDLMAYER“

  • Ikoninė Austrijos vyninė „BRUNDLMAYER“

     

    2023-05-05

    Tik 70 kilometrų nuo Vienos vyno mėgėjus pasitinka nuostabaus grožio Kamptal slėnis. Kamptal slėnis - tai vienas iš aštuonių Austrijos vyno regionų, kuriame gimsta vieni iš labiausiai pripažintų ir įvertintų Austrijos vynų. Vietovė pasižymi vėsoku ir sausu klimatu, kuris itin tinkamas baltosioms vynuogių rūšims auginti. Tačiau besikeičiant, šiltėjant oro sąlygoms, čia puikiai auga ir raudonosios vynuogių veislės. Vasaros periodas būna saulėtas, kas padeda dirvai išlaikyti subalansuotą šilumą. Dirva sudaryta iš prieš 250 mln. metų susidariusio smiltainio. Vynuogynų šlaituose taip pat galima aptikti granito, priemolio su jūros fosilijomis.

    Šiame slėnyje, kuriame teka Kamp upė ir jaukiai saulės atokaitoje ilsisi statūs vynuogynų šlaitai, yra įsikūrusi Brundlmayer šeima, kuri dešimtmečius yra pasinėrusi į tvarią vynininkystę. Šiandien „Brundlmayer“ vardas yra tapęs aukščiausios kokybės sinonimu, regiono ambasadoriumi bei Austrijos vynų garsintoju pasaulyje.

    Willi Bründlmayer – vyninės lyderis bei šeimos galva yra vienas iš labiausiai vertinamų Austrijos vynų ekspertų. Garsus pasaulyje vyno kritikas Tim Atkins Willi pavadino vienu iš dešimties Austrijos vyno stebukladarių, o „Decanter“ vyno leidinys išrinko Willi Bründlmayer vienu iš penkiasdešimties žmonių pasaulyje, kurie ženkliai įtakojo vynų vystymąsi per pastaruosius dešimtmečius.

    „Brundlmayer“ vynų charakterį formuoja unikalios dirvos ir klimatinės sąlygos bei geriausios Langenlois vietovės (reikšmingiausias Kamptal slėnio miestelis) augimvietės. Kokybę išlaiko ir užtikrina gausi profesionalų komanda. Vynmedžiai prižiūrimi laikantis griežtos tvarios vynininkystės programos. Vynuogynai auga ant itin stačių šlaitų, tad visas vynuogių derlius yra nurenkamas tik rankomis. Fermentacija ir vyno branda užtikrinama kruopščiai paruoštuose ir prižiūrimuose rūsiuose.

    Daugiausia Brundlmayer šeima augina Grüner Veltliner ir Riesling vynuogių, nes Kamptal slėnyje klimatinės sąlygos ir geologinė dirvos sandara šioms vynuogių rūšims tinka idealiai. Šių baltųjų vynuogių „Brundlmayer“ vynai kasmet pelno daugybę įvertinimų ir apdovanojimų pasaulyje. Be to, jie yra aukštai vertinami kaip gastronominio tipo vynai.

    „Brundlmayer“ augimvietėse auga ir nacionalinė raudonoji Zweigelt vynuogė. Nedaugelis žino, jog. Dr. Zweigelt šeima 1921 m. sukryžmino dviejų vietinių vynuogių veisles: Blaufrankisch ir St. Laurent, ir taip atsirado Zweigelt vynuogės rūšis. Beje, Brundlmayer šeimai dabar priklauso buvęs Zweigelt vyno rūsys ir dalis vynuogynų. Šiuo metu Zweigelt vynuogė naudojama vyno mišiniams bei 100 proc. Zweigelt vynui gaminti.

    Klimatinės Kamptal slėnio sąlygos leidžia puikiai auginti Burgundijos vynuogių veisles - Pinot Noir, Pinot Gris, Chardonnay, Pinot Blanc. Sausesnis oras neleidžia vynuogėms pūti, derlių galima nuimti vėlai, kas leidžia vynuogėms pasiekti jų geriausias skonines savybes. Daugiausia šios vynuogės naudojamos putojančių vynų gamybai.

    Buteliuose fermentuotas „Brundlmayer“ putojantis vynas Sekt atvertė naują puslapį Austrijos putojančių vynų istorijoje. Šiandien jis drąsiai gali konkuruoti pasaulio putojančių vynų pasiūloje. Geriausia juo mėgautis po 6-36 mėnesio po nuėmimo nuo mielių.

    Raudonasis „Brundlmayer“ Pinot Noir vynas yra vienas iš populiariausių raudonųjų vynų Austrijos restoranuose, nors Pinot Noir vynuoges Austrijoje nėra paprasta auginti.

     

    „Brundlmayer“ šeimos ūkis augina:
    33% Grüner Veltliner vynuogių
    25% Riesling vynuogių
    12% Pinot Noir vynuogių
    7% Zweigelt vynuogių
    7% St. Laurent vynuogių
    6% Chardonnay vynuogių
    5% Pinot Gris vynuogių
    Bei po kelis procentus - Pinot Blanc, Cabernet, Merlot bei Muskateller.

     

    „Vyno kambarys“ gausiai išplėtė ikoninės Austrijos vyninės „Brundlmayer“ vynų asortimentą, tad parduotuvėse rasite platų pasaulyje pripažintų šio vyno ūkio vynų pasirinkimą. Susipažinti su „Brundlmayer“ vynais galite ČIA.
      

Ar Jums jau yra 20 metų?
Taip Ne