Interviu su šampano namų „Pommery“ atstovu Hadrien Pats: „Mes siekiame, kad „Pommery“ šampaną žmonės sietų su geriausiomis emocijomis ir patirtimis.“

  • Interviu su šampano namų „Pommery“ atstovu Hadrien Pats: „Mes siekiame, kad „Pommery“ šampaną žmonės sietų su geriausiomis emocijomis ir patirtimis.“

    2021-12-30

    „Pommery“ šampano namai – ilgametis „Vyno kambarys“ partneris. Tai vieni iš didžiausių ir gilią istoriją turinčių šampano ūkių Šampanėje, Reimso miestelyje. Bene reikšmingiausia data „Pommery istorijoje yra 1874 m., kai Madam Pommery sukūrė pirmąjį sausąjį šampaną – briutą, taip sukeldama savotišką revoliuciją regione ir šampano mėgėjų skonio pojūčiuose, nes iki tol šis gėrimas buvo gaminamas saldus. Todėl Madam Pommery yra vadinama kūrybiškuoju šampano genijumi.

    Iki šių dienų „Pommery“ pasaulyje žinomi kaip nepriekaištingos kokybės, savito stiliaus šampano namai, kuriuos šiandien valdo šeimos verslas „Vranken-Pommery Monopole Group“.

    Į spalio mėnesį vykusias Vilniuje „Šampano dienas“ mūsų aplankyti atvyko „Pommery“ atstovas Hadrien Pats. Mes pasinaudojome galimybe pakalbinti Hadrien ne tik apie jo karjeros kelią įmonėje, tačiau paprašėme papasakoti plačiau apie „Pommery“ imperiją, naujienas bei šampano reikšmę gastronomijos kultūroje.

     

    Hadrien, papasakokite, kaip jūsų gyvenime atsirado „Pommery“?

    Aš labai daug keliauju ir domiuosi vynais. Bet apie viską nuo pradžių.
    Mano tėtis visą gyvenimą dirbo „Michelin“ įmonių grupėje, tad nemažą savo karjeros dalį jis praleido užsienio šalyse. Šeima keliavo kartu, todėl pirmuosius 12 savo gyvenimo metų praleidau ne Prancūzijoje. Vienerius metus gyvenau Portugalijoje, 4 metus - Ispanijoje, 7 – Japonijoje. Į Prancūziją gyventi grįžome, kai buvau 12 metų. Apsistojome centrinėje Prancūzijos dalyje, netoli Liono, kur ir yra įsikūrusi pagrindinė „Michelin“ grupės būstinė. Vėliau, studijų metus praleidau Jungtinėje Karalystėje bei Bordo mieste. Būtent Bordo aš pasinėriau į vynininkystės mokslus. Mano pirmieji darbai vyno pasaulyje buvo susiję su vyno pirkliais ir vyndariais.
    Ši industrija man ne tik darbas, bet ir didelė aistra. Tad, gavus pasiūlymą iš „Pommery“ keltis į Niujorką dirbti jų padalinyje – buvo lyg svajonės išsipildymas! 2018 m. gale grįžau į Europą ir nuo tada mano darbo vieta yra Londone, „Pommery“ grupėje, kur iki šiol dirbu eksporto vadovu su partneriais Šiaurinėje ir Centrinėje Europoje bei Afrikos žemyne.

     

    Įkvepianti jūsų istorija. Pasidalinkite, ties kokiu projektu dirbate šiuo metu?

    Naujausia mano užduotis – išties įdomi ir jaudinanti. Dirbu ties naujojo „Pommery“ produkto, angliško putojančio vyno, pristatymo strategija. Tai yra naujausias mūsų kūrinys – „Sparkling Louis Pommery England Brut“. Vynuogės šiam putojančiam vynui yra auginamos Jungtinėje Karalystėje, Hampshire. Nuo 2017 m. „Pommery“ šioje vietovėje augina jau 30 hektarų vynuogyną.
    „Pommery“ - pirmieji šampano namai pradėję gaminti anglišką putojantį vyną. Mes mėgstame naujoves, iššūkius, todėl norėjome sukurti anglišką putojantį gėrimą mūsų stiliumi, pagal mūsų ambicingą viziją. Hampshire vynuogyno dirvožemis išties specifinis ir įdomus, savotiškai primenantis dirvožemį Šampanėje. Mes juokaujame, jog globalinis klimato atšilimas mums į naudą. To pasekoje, dabar galime paragauti puikų ir netgi, sakyčiau, madingą putojantį vyną. Mes džiaugiamės, kad esame pirmieji šampano namai žengę tokį žingsnį.
    Nors šiuo metu apie 80-85 proc. „Sparkling Louis Pommery England Brut“ parduodame Jungtinėje Karalystėje, tačiau stebime pardavimų augimą JAV, Skandinavijoje, Australijoje ir Japonijoje. Esame dar tik kelio pradžioje, tačiau tai jaudinanti, naujo, įdomaus produkto kelionė. Jau dabar galime pasigirti eile apdovanojimų, kuriuos gavo šis naujas vynas.

     

    Šiuo metu mes kalbamės su jumis „Šampano dienos“ renginyje Vilniuje. Aplink galybė šampano gamintojų, galybė šampano rūšių. Hadrien, kaip šampano mėgėjui nepasiklysti tokioje gausybėje, o šampano namams išsiskirti?

    Geras klausimas. Kalbant apie „Pommery“, manau, mes turime labai aiškų išskirtinumą. „Pommery“ per šimtmečius sugebėjo išlaikyti savo savitą stilių. O tai nėra lengva. Nuo 1874 m., kai Madam Pommery sukūrė pirmąjį sausąjį šampaną – briutą istorijoje, „Pommery“ tikslas ir liko išlaikyti tą patį stilių, viziją ir standartą. Vyriausiems „Pommery“ vyndariams - tai buvo didelis iššūkis. „Pommery“ stilius - tai aukšta mineralizacija, gaivumas ir skonio balansas. Žinoma, kiekviena gaminamo ir pristatomo klientams šampano rūšis turi savo autentiško savitumo, tačiau tikslas lieka vienas – atpažįstamumas ir aukščiausia kokybė. Turbūt naująja „Pommery“ era pavadinčiau laiką, kai „Pommery“ įsigijo Vranken šeima, nes šeimos verslo vertybės tapo centrine ašimi. Dabar „Pommery“ yra Vranken šeimos žvaigždė.
    „Pommery“ vyriausi vyndariai dirba šampano namuose beveik visą savo gyvenimą. Tokiu būdu ir yra užtikrinamas stiliaus tęstinumas. Todėl nėra taip svarbu, kurių metų derlius, tačiau trys kertinės skoninės savybės visada turi būti garantuotos – gaivumas, elegancija bei „Pommery“ savitas stilius. Dėl šių dalykų „Pommery“ mėgsta išties daug žmonių. Pabandysiu iliustruoti pavyzdžiais: daugelio pamėgtas „Pommery Brut Royal“ – puikus šampanas aperityvui arba derinant su lengvais jūros gėrybių ar Azijos patiekalais. Tai puikiai subalansuotas, gaivus vynas. „Pommery Apanage Brut“ - pilnesnės struktūros, sukurtas mėgautis su rafinuotais virtuvės patiekalais. Pirkėjai visada gali būti tikri, kad gaus skonio tęstinumą užtikrinantį produktą.
    Tad, išlaikyti savitumą ir stilių, pasakoti apie istoriją – mūsų konkurenciniai įrankiai. Būtent todėl stengiamės turėti savo įmonės padalinius užsienio šalyse, nes tokiu būdu patys galime skleisti žinią apie „Pommery“, kurti ir perteikti patirtis. Būtent todėl stengiamės dažnai lankyti savo partnerius. Tačiau pirmiausia - rasti partnerius, su kuriais sutampa mūsų vertybės. Mes neturime tikslo dirbti su didžiausiais, mes norime dirbti su aistringiausiais ir labiausiai atsidavusiais. Visa ko pagrindas yra žmonės. Jie svarbiausi. Ir jie mums labai rūpi. Todėl mus taip svarbu rasti partnerius, kuriais mes tikime ir kurie tiki mumis bei kartu siekti bendrų tikslų šioje kelionėje.
    Be to, šampanas ir žmonės, gera kompanija šalia – tobulas derinys. Mes siekiame, kad „Pommery“ šampaną žmonės sietų su geriausiomis jų emocijomis ir patirtimis.

     

    Hadrien, o kuriuos „Pommery“ šampanus jūs renkatės dažniausiai?

    Hmmm.... Jei tiesiog pasimėgauti taure, be ypatingos progos – tai turbūt dažniausiai renkuosi „Pommery Grand Cru Vintage“. Jo skonis ir vertė tiesiog neįtikėtina! Jame tiek istorijos, tačiau visada tas pats garantuotas skonis, išlaikytas skonio balansas, visada žinai, ko tikėtis. Tai Grand Cru klasifikacijai priskiriamų vynuogynų derlius, visada 50 proc. Chardonnay ir 50 proc. Pinot Noir vynuogės. Nors visi derliai labai skirtingi, tačiau vyriausiajam vyndariui pasiseka subalansuoti skonį. Pavyzdžiui, 2008 m. Pinor Noir vynuogių skonis buvo itin išraiškingas. Tačiau vyndariui pavyko rasti puikų balansą ir išlaikyti stilių. Taip pat puikiai jaučiama mineralizacija, taip pat gerai vynas dera su maistu. Vakar vakare restorane valgėme patiekalus iš triušienos bei antienos ir šis šampanas taip puikiai su jais derėjo! Man gaila, jog daugelis dažnai pamiršta, kad šampanas dera beveik prie visko. Derinimas su maistu yra toks svarbus! Šampanas nėra tik išskirtinai švenčių ir tam tikrų progų gėrimas. Todėl mes labai stengiamės perteikti žmonėms šią žinią, organizuodami degustacines vakarienes, kai prie maisto derinamas tik šampanas.
    Grįžtant prie mėgiamo šampano, jei užsinoriu labai gryno skonio bei išskirtinumo – tai, žinoma, renkuosi „Pommery Cuvée Louise”. Jis gaminamas tik iš kruopščiai atrinktų vynuogių iš Grand Cru vynuogynų Avize, Cramant ir Ay kaimeliuose, kuri yra tarsi Šampanės regiono brangakmeniai.

     

    Jūsų atsakymuose tiek daug gerų emocijų. O kas jūsų darbe jums suteikia stipriausius jausmus?

    Turbūt tai du dalykai. Rezultatai ir žmonės, kuriuos sutinku.
    Kai auga pardavimai apima labai geras pasiekimo ir pasididžiavimo jausmas. Tai stipri emocija. Tačiau dar svarbiau ir maloniau – tai šiame kelyje sutikti žmonės bei patirtys. Šampanas yra apie dalijimąsi. Todėl emocingiausi prisiminimai yra ne apie pačius gėrimus, tačiau apie žmones, su kuriais juos ragavome, apie žmones, kuriuos sutikau ir pažinau. Man labai patinka būti nustebintam, patirti šį jausmą. Pavyzdžiui, aš pirmą kartą lankausi Vilniuje. Apėjau senamiestį, čia viskas taip tvarkinga ir renovuota. Aš nieko nesitikėjau, todėl man taip gera tiesiog eiti ir stebėtis.
    Mano darbas – tai dalintis istorijomis. Žmonės, susitikę su manim, sužino kažką naujo, o aš sužinau iš jų. Atrodo, kad nuolat mokaisi, niekada nesustoji.

     

    O kokie įspūdžiai apie lietuvių skonį?

    Labai nustebino, kiek daug jūs žinote apie šampaną!
    Beje, spėjau aplankyti kelias maisto parduotuves, tad susidarė įspūdis, kad jūsų skonis maistui panašus į prancūzų. Daugelis pasakojo apie jūsų nacionalinį patiekalą - cepelinus. Neragavau, tačiau sakė, jog tai gan sunkus maistas. Kuris, beje, galėtų būti derinamas ir su šampanu.

     

    Hadrien, pabaigai papasakokite kokią istoriją, kuri jums labiausiai įsiminė dirbant „Pommery“.

    Kai aš tik persikėliau dirbti į Londoną, su manimi susisiekė moteris iš Švedijos. Ji prisistatė kaip didelė vyno mėgėja, kuri kolekcionuoja šampaną bei organizuoja įvairias degustacines vakarienes. Ji planavo vertikalią visų kada nors pagamintų „Pommery Cuvée Louise” degustaciją ir jai trūko keleto derlių šampano. Na, nieko sau, pagalvojau! Paskambinau mūsų vyriausiajam vyndariui pasiteirauti, ar jis pažįsta šią moterį, ar yra kada siuntęs jai „Pommery Cuvée Louise”. Išgirstu atsakymą, jog ne. Tačiau abu esame gan nustebę, kad ji turi visą istorinę šio šampano kolekciją, nes net mūsų rūsyje mes nebeturime visų kada nors pagamintų „Pommery Cuvée Louise”, pvz. jau nebėra 1979 m. Perskambinu šiai moteriai ir užmezgame detalesnį pokalbį. Taip sužinau, kad ji per kolekcininką Jungtinėje Karalystėje, kuris tiesiog dievina „Pommery“, įsigijo išskirtinių metų šampano butelius, tačiau jai vis dar trūksta 1980 m. ir 1997 m. derliaus. Mes suorganizuojame jais trūkstamą kolekcijos dalį ir taip visa kada nors pagaminta „Pommery Cuvée Louise” linija atsiranda Švedijoje. Į šią išskirtinę aklą degustaciją ji pakviečia daug žurnalistų, vyndarių ir mus.
    Mes degustavome visus „Pommery Cuvée Louise“ nuo 10 val. ryto iki 19.30 val. vakaro. Ši kelionė į Švediją buvo pirmoji darbo kelionė persikėlus iš Niujorko į Londoną. Aš tikrai pasijutau laimingiausiu vyruku, dirbančiu „Pommery“, nes man pavyko paragauti visus kada nors pagamintus „Pommery Cuvée Louise“! O jų buvo daugiau nei 30!
    Tad, tokias patirtis aš net nedrįsčiau pavadinti darbu, tai buvo labai ypatinga diena.

     

    "Pommery" nuotraukos

Ar Jums jau yra 20 metų?
Taip Ne